11.3.2019 / Görsel Programlama 1

Görsel Programlama 1

Görsel Programlama 1 dersini alan öğrenciler,


4. haftaki ödevimiz bir ajanda yapmak olacaktır. Bunun için ekrana 2 adet datetimepicker yerleştirip; ileri bir tarih ve zaman için bir etkinlik planlanacaktır. Belirlenen saat ve dakika geldiğinde;

hem bir msgbox ile planlanmış olan etkinlik gösterilecek, hem de arka planda bir müzik çalacaktır. Aynı form da progressbar da zamana göre ilerleyecektir. Kalan zamana göre progress bar % olarak ilerleyecektir. Tasarım isteğe göre yapılabilir.

Toplamda 2 video çekilecek olup,bu videolar Youtube kanallarınızda yayınlanacaktır. İlk video kodların anlatımı için kullanılacak diğeri ise çalıştırma videosu olacaktır. Kodlar yine aynı şekilde bir txt/docx dosyasına aktarılıp drive paylaşım klasörüne yüklenecektir. Ödevin son yüklenme tarihi 17.03.2019 saat 23:59 dur.

18.03.2019 tarihinde Görsel Programlama 1 dersi içinde bugüne kadar yapılmış olan youtube ödevlerinin ve Drive daki paylaşım klasörünün printscreen görüntüleri(toplamda 2 adet:1 youtube,1 drive) imza karşılığında teslim edilecektir. Aynı gün son derste vize sınav öncesi Quiz yapılacaktır dersi alttan alanların dikkatine duyurulur.